“Dişler Yolunda” Online Devam Ediyor

Diş Dostu Derneğinin 2002 yılında başlattığı Dişler Yolunda projesi Covid-19 nedeniyle online yoluna devam ediyor. İlk online eğitimi Manisa Salihli’de veren Dernek önümüzdeki günlerde de pek çok çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

Bireylerin sağlık davranışlarını geliştirebilmesi ve yaşam biçimi hâline getirebilmesini sağlamak, gündelik temizlik alışkanlıklarının içerisine mutlaka ağız ve diş sağlığı temizliğini koymaları gerektiği bilincini yaymak amacıyla, Diş Dostu Derneği 2002 yılından bu yana Dişler Yolunda Projesi adıyla çeşitli projeler ve aktiviteler düzenliyor, uyguluyor. Covid-19 nedeniyle okulların eğitimlerine online olarak devam etmek durumunda kaldığı dönemde Dernek de çocuklara online eğitimle ulaştı. Diş Dostu Derneği üye diş hekimlerinden Dt. Selin Erginer ile ilki düzenlenen eğitimin durağı Manisa Salihli’ydi. Doğru diş fırçalama, diş fırçalama süreleri, diş dostu beslenme tarzı hakkında pek çok bilgiyi içeren eğitime öğrenciler büyük ilgi gösterdi, velilerin soruları da yanıtlandı.

Bugüne kadar birçok ildeki ilköğretim okulunda sayısız öğrenciye ağız ve diş sağlığı bakımı eğitiminin verilmesini sağlayan proje “Dişler Yolunda Online” adıyla devam edecek. Eğer siz de 4-12 yaş arası çocuklarınızın ağız ve diş sağlığı ile ilgili eğitimlerimize katılmasını isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Yazan: Ceylan Akgün