Hakkında

Merkezi İsviçre’de bulunan Toothfriendly International, 1982 yılından beri ağız-diş bakımı ve doğru beslenme bilincini oluşturmak, geliştirmek ve yerleştirmek konusunda çalışmalar yapan uluslararası bir federasyondur. Federasyonun İsviçre, Almanya, Japonya, Kore ve Türkiye’deki yerel dernekleri de kendi ülkelerinde aynı hedefe hizmet etmektedir.

Toothfriendly International’ın Türkiye’deki yerel kuruluşu olan Diş Dostu Derneği 1997 yılından beri federasyonun uluslararası misyonu doğrultusunda, Türkiye’de uzun vadede daha sağlıklı kuşaklar yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla çeşitli proje ve etkinlikler düzenlemektedir.

DERNEĞİN MİSYONU

Türkiye’de her meslekten gönüllüleri ve kuruluşları örgütleyerek toplumun ağız ve diş sağlığının korunmasına hizmet eder.

DERNEĞİN VİZYONU

Toplumda koruyucu diş hekimliği, beslenme alışkanlıkları ve diş bakımının ağız ve beden sağlığında ki önemini kavramış bilinçli bireylerin sayısını arttırmak.

DERNEĞİN DEĞERLERİ

Hizmet kaynaklarını sosyal sorumluluk, sivil inisiyatif, dayanışma ve gönüllülük oluşturur.
Sağlık, eğitim, disiplin, sorumluluk, paylaşım, kararlılık, gelişim ve öğrenmeye açık olmak, değerlerini göz önüne alarak projeler geliştirir ve uygular.