Ağız ve Diş Sağlığı Farkındalık Projesine Uluslararası Ödül

Diş Dostu Derneği’nin alışveriş yönetim şirketi CEFIC ile gerçekleştirdiği “Minik Diş Dostları“ projesi, uluslararası kuruluşlar tarafından birçok farklı dalda ödüllendirildi.

2016 yılının sonunda 1 ay boyunca CarrefourSa İçerenköy AVM, Mersin Palm City Alışveriş Merkezi ve CarrefourSA Bursa Alışveriş Merkezinde gerçekleşen “Minik Diş Dostları” etkinliği Marcom Ödülleri, The Stevie Uluslararası İş Ödülleri ve Hermes Yaratıcılık Ödülleri kapsamında birçok alanda ödüllendirildi. ICSC Vakfı Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerinde binlerce proje arasından sadece bir tek ülke ve projeye verilen Toplumsal Fayda Ödülünü, Minik Diş Dostları Projesi kazandı. Böylece ağız ve diş sağlığının öneminin bu ödülle bir kez daha altı çizilmiş oldu.

Eğlendirerek öğreten etkinlik

5-9 yaş arası çocuklar için hazırlanan eğlence ve eğitim projesi olan Minik Diş Dostları etkinliği 2016 yılında 1 ay boyunca uygulandı. Etkinlik sırasında çocuklar birçok farklı oyunla ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilendirildi, eğlenirken öğrendi. Diş Dostu Derneği tarafından eğitilmiş kadro rehberliğinde sırayla her bölümdeki etkinliğe katılan ziyaretçi çocuklar, etkinliğin sonunda “Diş Dostu oldum” sertifikalarını aldı. Etkinlik alanının ziyaret eden diş hekimleri ile bir araya gelen aileler diş sağlığı konusunda merak ettiklerini sordu, detaylı bilgi aldı.

Yorumlar devre dışı bırakılmıştır.